Jaki laptop wybrać w 2022 roku? Który kupić? Oto pytanie, które z pewnością pojawiają się w głowach większości kupujących. Na szczęście w podjęciu końcowego wyboru pomóc może nam, chociażby tak zwany ranking laptopów oraz inne opracowania zawierające bardzo cenne wskazówki. Bez względu więc na to, czy interesuje nas laptop biznesowy, laptop gamingowy, lub inny to z pewnością okażą się one bardzo przydatne. Które zatem modele są szczególnie polecane przez użytkowników oraz ekspertów?

Cóż, zanim przejdziemy do listy konkretnych modeli, to najpierw trzeba zawsze spojrzeć na szereg indywidualnych kryteriów. Na wybór komputera wpływać będą bowiem takie czynniki jak:
– posiadany budżet na zakup
– jego przeznaczenie
– wymagania stawiane przed danym sprzętem


Każde z tych kryteriów powinno być oczywiście rozpatrywane w sposób jak najdokładniejszy. Przykładowo jeśli interesuje nas laptop do gamingu, to wówczas bardzo istotne będzie, aby wyposażony był on, chociażby w wydajną kartę graficzną, mocny procesor oraz sporą ilość pamięci RAM. Dodatkowo w takim przypadku przyda się też z pewnością duży ekran pozwalający na prowadzenie jeszcze wygodniejszej rozgrywki. Jeżeli natomiast potrzebny jest nam komputer do grafiki, to tutaj istotna będzie przede wszystkim możliwość uruchomienia na nim odpowiedniego oprogramowania. Jeśli chodzi natomiast o budżet, to zasadniczo znajdziemy oferty laptopów od 2000 zł do nawet 6000 zł. Dlatego też tak ważne jest indywidualne podejście do tego tematu. Oczywiście większość kupujących poszukiwać będzie laptopów z tak zwanej średniej półki, czyli kosztujących w okolicy 3000 złotych. Konkretne modele, które zbierają bardzo dobre opinie to, chociażby:


– Asus ExpertBook P2451FA
– Dell Inspiron 5404
– Huawei Matebook D 15
– Lenovo Ideapad 5


Te cztery przytoczone powyżej modele to oczywiście tylko przykłady, lecz jak potwierdzają fachowcy, bardzo dobrze łączą w sobie cenę z jakością, a o to przecież przede wszystkim chodzi. Jeśli natomiast chcemy nabyć sprzęt w jeszcze lepszej cenie, to wówczas warto postawić na laptopy poleasingowe. Szczególnie dobre może to być rozwiązanie dla firm, którym zamiast kupować nowych sprzętów, o wiele bardziej opłaca się postawić na wynajem. Warto zainteresować się tą opcją, gdyż każdy dealer laptopów poleasingowych posiada w swojej ofercie najróżniejsze modele, zatem z pewnością uda się znaleźć to czego potrzebujemy.