Zakładając swoją stronę internetową lub cały biznes w Internecie, musimy wybrać odpowiedni hosting. Można go nazwać miejscem, w którym będzie umieszczona nasza strona. Istnieje całe mnóstwo usług hostingowych zarówno na polskim rynku, jak i tych międzynarodowych. Wybór może nie być łatwy, szczególnie jeżeli nie znamy się zbytnio na obsłudze stron internetowych i dopiero podczas jej zakładania usłyszeliśmy o czymś takim jak hosting lub serwer. Pomocne będzie więc kilka porad, które ułatwią nam dokonanie wyboru. Warto przy tym pamiętać, że nie każdy hosting będzie idealny dla każdego.

Dobry hosting dla Ciebie

Aby określić jaki hosting będzie najlepszy w Twoim konkretnym przypadku, musisz określić swoje potrzeby i założenia. Jeżeli hosting jest Ci potrzebny tylko do jednej, czy dwóch stron, które nie będą zbyt skomplikowane ani obszerne, prawdopodobnie wystarczająca będzie dla Ciebie podstawowa opcja. Nie tak dawno firmy hostingowe zaczęły również oferować specjalne serwery na których można umieścić stronę stworzoną na platformie WordPress i w taki sposób pozytywnie wpłynąć na jej działanie. Niejednokrotnie po wybraniu takiego hostingu bez problemu zainstalujemy swoją pierwszą stronę www. Jeżeli jednak posiadamy więcej stron, na których znajduje się więcej treści oraz potrzebujemy większej ilości skrzynek pocztowych, lepiej będzie wybrać hosting biznesowy.

Koszt hostingu

Koszty hostingu mogą być bardzo różne, jednak ich wspólną cechą jest fakt, że opłaca się je na rok z góry. Zazwyczaj pierwszy rok możemy wykupić w promocyjnej cenie, jednak jeśli nie zwrócimy uwagi na koszt w kolejnych latach, możemy być niemile zaskoczeni. Warto więc zwrócić uwagę nie tylko na początkowe, ale również na późniejsze koszty. Doświadczenie wskazuje, że lepiej wybierać bardziej znane firmy hostingowe, gdyż w cenie zawierają one sporo dodatkowych usług, takich jak chociażby certyfikat SSL. Poza tym mają one większe doświadczenie, a co za tym idzie, nie powstaje przy nich tyle problemów. Jeśli więc decydujesz się na hosting, warto wziąć pod uwagę cenę, ale również jego możliwości.