MMA na świecie już od wielu święci sukcesy. Największa federacja UFC przyciąga miliony widzów z całego świata i zapewnia widowiska na najwyższym poziomie. Nie dziwi zatem fakt, że wielu z zawodników szybko zbudowało swoją pozycję i stało się niezwykle rozpoznawalnymi. Poznaj największe postacie w historii tego sportu i dowiedz się, kto w szczególności zasługuje na uwagę.

Największe nazwiska w całej historii MMA

Mimo że w oktagonie walczyło wielu zawodników, to tylko niektórzy mogą pochwalić się znakomitym rekordem i dostarczaniem emocji.

Anderson Silva

Brazylijski zawodnik mieszanych sztuk walki, który już na stałe zapisał się na kartach historii tego sportu. Posiada bilans 34-8 i aż dziesięciokrotnie bronił pasa mistrzowskiego UFC kategorii średniej. W swoim najlepszym okresie odniósł aż 16 zwycięstw z rzędu. Z pewnością jeden z tych zawodników, którego powinien znać nawet niedzielny miłośnik MMA.

Jon Jones

Amerykański zawodnik MMA, który walczył w wadze półciężkiej. Pas mistrzowski zdobył, mając zaledwie 23 lata, co czyni go najmłodszym mistrzem w historii. Aż 8 razy bronił tytułu i może pochwalić się rekordem 27-1-1. Jedyną przegraną do tej pory zanotował po nielegalnym uderzeniu łokciem.

Jose Aldo

Brazylijski zawodnik kategorii piórkowej. Wykazywał się znakomitą szybkością i siłą. Świetnie radził sobie we wszystkich płaszczyznach i był w stanie radzić sobie ze wszystkimi rywalami. Nie dziwi fakt, że na szczycie dywizji piórkowej utrzymywał się aż przez prawie 5 lat. Tytuł stracił dopiero na rzecz Conora Mcgregora.

Khabib Nurmagomedov

Rosyjski zawodnik MMA, który występował w UFC. Były mistrz dywizji lekkiej. Jako jeden z nielicznych może pochwalić się nieskazitelnym rekordem 29-0. Słynął przede wszystkim z bardzo skutecznego parteru. Obecnie zwakował swój pas i poświęcił się pracy trenerskiej.

Conor McGregor

Prawdopodobnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników MMA na świecie. Ciężko stwierdzić czy lepiej radził sobie w ringu, czy na konferencjach prasowych. Jako pierwszy na szeroką skalę zaczął wykorzystywać „trash talk”, w którym stał się absolutnym mistrzem. Poza tym był mistrzem dywizji piórkowej i lekkiej w jednym czasie, czego dokonał jako pierwszy zawodnik na świecie. Słynął z widowiskowego stylu walki i nokautującego uderzenia z lewej ręki. Dzięki MMA stał się jednym z najlepiej zarabiających sportowców na świecie. Mimo długiej przerwy planuje powrót do oktagonu. Z pewnością będzie to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich fanów sportów walki. Bez wątpienia również najlepszy bukmacher online zaproponuje wiele ciekawych zakładów na walkę.

Gdzie oglądać największe postacie ze świata MMA?

Największe nazwiska w świecie MMA są nierozerwalnie związane z UFC. Jako największa organizacja na świecie systematycznie organizuje gale, gdzie mierzą się najlepsi. Miłośnicy sportów walki śledząc gale, mogą pozostać na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami. Wielu świetnych zawodników można jednak zobaczyć również w polskiej federacji KSW. Każdy znajdzie zatem coś dla siebie.