Portale randkowe to miejsce, na którym możemy znaleźć miłość naszego życia albo przygodę na jedną noc. To też świetne miejsce dla oszustów, którzy chcą wyłudzić od niepewnych siebie osób pieniądze. W końcu nikt nie przychodzi na portal randkowy z myślą, że zaraz zostanie oszukany, więc nasza czujność automatycznie spada, a to może być dla nas i dla naszego portfela bardzo niebezpieczne.

Każdy może być oszustem


Portal randkowy ma ten minus, że nie masz zazwyczaj możliwości zweryfikowania osoby, z którą piszesz. W praktyce oznacza to, że każdy może stworzyć fałszywe profil na portalu randkowym i korzystać z niego w dowolny sposób. To daje niesamowitą pulę możliwości potencjalnym oszustom i jednocześnie nie wzbudza naszych podejrzeń. Młoda i atrakcyjna dziewczyna albo bogaty i wyjątkowo przystojny mężczyzna mogą się okazać tak naprawdę kimś zupełnie innym, komu zależy tylko i wyłącznie na wyłudzenie od nas pieniędzy. Wiele osób niestety się na to nabiera, bo są zakochani albo nie zdają sobie sprawy z tego, że taki rodzaj oszustwa w ogóle istnieje.

Wyłudzenie pieniędzy na obcokrajowca


Bardzo często tego typu oszustwa skupiają się na prostym schemacie. On albo ona mieszka za granicą i nie stać ich na przyjazd do Polski, żeby się z nami zobaczyć. Proszą nas więc o pieniądze na bilet i ewentualny hotel. A my możemy się na to zgodzić. Dana osoba nie przyjeżdża i włączają nam się podejrzenia, chyba że on albo ona ma wiarygodną wymówkę i wchodzimy w tę relację dalej. I tak po czasie może pojawić się więcej próśb o pieniądze na zapłatę za gaz albo kolejne przyjazdy i robi się z tego całkiem pokaźną suma. I nagle z dnia na dzień dana osoba znika z naszego życia, blokuje nas, a my tracimy jakiekolwiek szanse na odzyskanie naszych pieniędzy.

Każdy może dać się złapać


Uniwersalność tego sposobu polega na tym, że bez względu na naszą płeć, wykształcenie, wiek, czy poziom życia każdy z nas może dać się na to złapać. Każdy z nas poszukuję na portalu randkowym miłości i kiedy wpadniemy w sidła nieodpowiedniej osoby, może się to dla nas bardzo źle skończyć. Zakochani tracimy czujność i ciężko nam uwierzyć w to, że ktoś, na kim nam zależy, może nas wykorzystać. Na pierwszą sztuczkę praktycznie każdy da się złapać i bez względu na to, czy otworzą nam się po tym oczy, czy będziemy brnąć w relacje dalej, to te pieniądze są stracone. A po takim oszustwie bardzo ciężko będzie nam uwierzyć w to, że możemy na portalu randkowym faktycznie znaleźć kogoś wartościowego.