Pewnie nikt do końca w to nie wierzy, ale miłość można spotkać wszędzie, nawet na Instagramie czy Facebooku. Trzeba jednak wiedzieć, jak się do tego zabrać. Nie trudno bowiem trafić na listę zdesperowanych osób, które zrobią wszystko, żeby znaleźć sobie kogokolwiek do towarzystwa. Jak możemy więc zwiększyć swoje szanse na znalezienie miłości? Klucz to dobra pierwsza wiadomość.

Nie pisz do przypadkowych osób


Wielu mężczyzn popełnia ten błąd. Kiedy widzisz na Facebooku kogoś, kogo nie znasz, ale ta osoba bardzo Ci się podoba, odpuść sobie. Facebook to nie docelowo portal randkowy, tu pisząc do zupełnie obcych osób, możesz co najwyżej zostać zablokowany i zgłoszony. Nie traktuj ładnego zdjęcia jako jedynego kryterium, po którym wybierasz osoby do zaczepienia. Nigdy nie pisz do nieznajomych, a zwłaszcza nie w sposób wyraźnie sugerujący, że masz nadzieję na związek z nimi. Możesz niepotrzebnie kogoś przerazić albo do siebie zniechęcić. Jeśli nie macie wspólnych znajomych, lepiej zupełnie zapomnij o znajomości z daną osobą i szukaj dalej.

Uważaj na swoje intencje


Jeśli już w pierwszej wiadomości dasz komuś do zrozumienia, że chcesz zacząć się z nim spotykać, przekreślisz całkowicie swoje szanse. Zawsze postaw się na miejscu takiej osoby i zastanów się, jak Ty chciałbyś zostać zagadany. Nie zaczynaj od „Hej, masz chłopaka?” albo „ale masz ładne oczy”. To nie tylko zdradza twoje intencje, ale sprawia, że wychodzisz na frustrata albo kogoś, kto robi sobie głupi żarty. Dlatego znacznie lepiej będzie zacząć rozmowę od niezobowiązującego pytania albo żartu, żeby rozładować atmosferę i dać tej drugiej osobie do zrozumienia, że chcesz z kimś luźnie porozmawiać i że raczej przypadkowo padło na nią, bez żadnych podtekstów.

Nie wymagaj odpowiedzi czy reakcji


Najgorsze, co możesz zrobić, to po napisaniu wiadomości wysłać kolejną o treści „możesz mi w końcu odpisać?” albo czegoś w podobnym tonie. Jeśli piszesz z kimś na Facebooku po raz pierwszy, nie możesz wymagać od tej osoby, żeby natychmiast albo w ogóle weszła z Tobą w interakcję. W końcu szukanie partnera nigdy nie będzie wyglądało tak, że pierwsza osoba, do której się odezwiemy, już na drugi dzień wyrazi chęć spotykania się z nami. To każdorazowo bardzo długi proces, który niekoniecznie skończy się ciepłym przyjęciem. Dlatego jeśli ktoś Ci nie odpisuje, po prostu zostaw tę osobę za sobą i poszukaj kogoś innego bardziej skłonnego do rozmowy.