Jeszcze całkiem niedawno mówiło się, że aby zaistnieć na rynku i odnieść sukces, trzeba pojawić się w Internecie. Dość popularna swego czasu stała się fraza, że jeśli nie ma cię w Internecie, to nie istniejesz. Wiele firm biorąc pod uwagę te sugestie zdecydowało się założyć swoją stronę internetową, a także konta na portalach społecznościowych. Obecnie okazuje się jednak, że samo znalezienie swojego miejsca w sieci nie wystarczy. Konkurencja jest tak duża, że aby odnieść sukces, potrzebne są kolejne działania. Jednym z nich jest pozycjonowanie, które pozwala uplasować się na pierwszych miejscach w wyszukiwarce i wyprzedzić konkurencję. Jak to wygląda w praktyce?

Na czym polega pozycjonowanie

Jak sama nazwa wskazuje, pozycjonowanie ma związek z pozycją, a konkretniej pozycją naszej strony internetowej w wyszukiwarce Google. Jak zapewne wiemy z własnego doświadczenia, im wyżej pojawia się dana strona w wynikach wyszukiwania, tym chętniej na nią wchodzimy. Postępują tak również inne osoby, co sprawia, że na danej stronie jest duży ruch i przyciąga ona w ten sposób potencjalnych klientów. Żeby jednak to właśnie nasza strona internetowa znalazła się na jednym z pierwszych miejsc, trzeba podjąć odpowiednie działania związane właśnie z pozycjonowaniem. Najlepiej powierzyć to zadanie firmie, która zna się na rzeczy.

Jak wygląda pozycjonowanie

W celu wypozycjonowania strony, agencja której powierzymy to zadanie, najpierw określa frazy kluczowe, które potencjalni klienci najprawdopodobniej będą wpisywać w wyszukiwarkę, aby znaleźć nasz produkt lub usługę. Następnie frazy te należy umieścić w treści znajdującej się na stronie. Poza tym, można je umieścić w innych tekstach czy artykułach, które następnie są umieszczane na różnorodnych blogach, stronach informacyjnych itp. wraz z linkiem do naszej strony. Agencje reklamowe dysponują dużą bazą tego rodzaju portali lub mają z nimi podpisane umowy. W uproszczeniu można powiedzieć, że na im większej liczbie stron pojawia się link do naszego serwisu tym bardziej jest on wartościowy dla wyszukiwarki i tym wyższą pozycję uzyska.