Samsung Galaxy Z Fold4 to nowy telefon marki, który jak żaden inny może rozbudzić naszą produktywność i kreatywność. Dlaczego? Jest to urządzenie ze składanym ekranem, które w dowolnym momencie możemy poskładać jak książkę i schować do torby czy kieszeni już w bardziej kompaktowej formie. Potencjalne sposoby wykorzystania tego urządzenia jako smartfona w pracy są więc ogromne i jeśli chcesz je sprawdzić – przeczytaj ten artykuł!

Samsung Galaxy Z Fold4 – czy składany ekran to rzeczywiście dobry pomysł?

Niektórzy uważają, że smartfony takie jak Samsung Galaxy Z Fold4, oferujące swoim użytkownikom możliwość złożenia i rozłożenia ekranu, są raczej zbędnym dodatkiem niż funkcjonalnym rozwiązaniem. Czy ten pogląd jest słuszny? Naszym zdaniem nie – już po paru chwilach w dłoniach z takim smartfonem do pracy, jak Z Fold4, możemy nie chcieć już wrócić do bardziej klasycznego modelu telefonu.

Wynika to przede wszystkim z tego, że ten telefon jest bardzo duży. Po rozłożeniu oferuje nam aż 7,6 cala przestrzeni roboczej, co jak na telefon jest wartością wręcz astronomiczną. Warto też zauważyć, że zapakowanie takiego ekranu w klasyczną obudowę bez możliwości złożenia byłoby niewygodne dla użytkownika, a telefon byłby niewygodny podczas noszenia go w kieszeni. Składana konstrukcja pozwala pozbyć się tych wszystkich wad, jednocześnie zachowując to, na czym najbardziej nam zależy – jak największą przestrzeń, na której bez kłopotów włączymy arkusze kalkulacyjne, edytory tekstu czy inne aplikacje potrzebne nam w codziennych obowiązkach.

Jak wykorzystać multitasking, jaki oferuje składany ekran?

Jakie mogą być praktyczne zastosowania składanego ekranu i w jaki sposób wpłyną one na naszą produktywność i multitasking? Jednym z nich będzie skorzystanie z technologii Flexcam. Dzięki składanemu wyświetlaczowi w modelu Z Fold4 możemy użyć go jednocześnie i jako aparatu, i jako statywu. To opcja przydatna nie tylko podczas polowania na różne ciekawe ujęcia, ale również ułatwienie życia przy wideokonferencjach czy rozmowach.

Skoro już o tym wspomnieliśmy, przejdźmy do kolejnego przykładu multitaskingu, jakie może dać Flexcam. Za jego pomocą podzielimy ekran na dwa obszary – jeden, na którym będzie włączona rozmowa i drugi, na którym będziemy mogli zająć się zupełnie innymi sprawami. To zdecydowanie coś, czego trudno byłoby szukać w innych smartfonach w takiej skali – umożliwia to właśnie składany ekran.

Z Fold4 to także dobry smartfon do pracy z innego powodu – możemy wyposażyć go w rysik S Pen. To takie samo rozwiązanie jak to, które występuje w przypadku telefonu S22 Ultra. Rysik nada się zarówno do rysowania i pracy z grafiką (co powinien ułatwić fakt, że rozpoznaje ponad cztery tysiące różnych stopni nacisku), ale także do codziennej pracy – w jaki sposób?

Za jego pomocą sporządzimy odręczną notatkę w każdej sytuacji, nawet przy wygaszonym ekranie. Co nam to jednak da? Przecież nie będziemy wysyłali do naszych kontrahentów maili z odręcznym pismem. Oczywiście, że nie i marka Samsung pomyślała także o tym. Każdy tekst, jaki wprowadzimy odręcznie na ekran naszego telefonu, będzie mógł zostać automatycznie przerobiony na ten, który znamy z ekranów komputerów. 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska