Posiadanie drukarki bywa problematyczne… gdy nagle nie ma czym drukować. Tak, to zawsze irytuje. A już w szczególności, kiedy najdzie nas pilna potrzeba wydrukowania czegoś w domu. Zakup nowego tonera lub tuszu staje się wówczas koniecznością. Pytanie tylko, czy lepiej kupić oryginał, czy może zamiennik. Spróbujmy znaleźć na to odpowiedź.

Tanie tonery do drukarki

Podczas szukania tonerów już na pierwszy rzut oka widać, że oryginały są bardzo drogie. Wkłady polecane przez producenta drukarki niemal zawsze są przez niego wytwarzane. Dlatego dana firma zachęca nas do tego, aby z nich skorzystać – żeby więcej zarobić. Wysokiej jakości zamienniki tonerów to ich tańsze odpowiedniki. Czy gwarantują taką samą wydajność? Czasami nawet lepszą.

Fakt, producenci sprzętu biurowego dbają o to, aby ich tonery były idealnie dopasowane do konkretnych modeli drukarek. Nie znaczy to jednak, że przy wymianie tonera nie znajdą Państwo jego tańszej wersji, która ma identyczne rozmiary i kształt dostosowany do konkretnej maszyny. Wybór zamienników jest w gruncie rzeczy tak duży, że kupno odpowiedniego nie stanowi dziś problemu.

Zamienniki tonerów do drukarek laserowych

Powyższe sprawdza się zarówno w drukarkach atramentowych, jak i laserowych. Oczywiście te pierwsze korzystają z tuszu umieszczonego w kartridżu. Natomiast tonery do drukarki laserowej to inna technologia, lecz kwestia zamienników jest właściwie identyczna. W obu przypadkach nieoryginalne materiały eksploatacyjne są tańsze, co jednak nie ma przełożenia na jakość produktu. Inaczej mówiąc, jeśli chodzi o zamienniki do drukarek, tańszy wcale nie oznacza gorszy.

Aby wybrać właściwy toner do drukarki laserowej, należy poznać dokładny model urządzenia. Liczy się każda cyfra i littera, ponieważ nawet drobna pomyłka może niekiedy poskutkować źle dobranym tonerem. Warto pamiętać, że dobry sklep z tuszami i tonerami zawsze udzieli wskazówek w tym zakresie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Który toner wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że zamienny toner to lepsze rozwiązanie niż oryginał. Zwłaszcza jeśli mowa o celach prywatnych, lecz i w firmie warto podjąć taką decyzję. To dokładnie taka sama jakość wydruku, równie wysoka wydajność, ale za to przy dużo niższej cenie. Dzięki temu koszty eksploatacji sprzętu można obniżyć nawet o 80%. Jeśli więc zależy Państwu na oszczędności, zdecydowanie zachęcamy do kupna zamienników w specjalistycznym sklepie internetowym. Dobre tonery do drukarki można znaleźć już po kilku kliknięciach.