Minęło już sporo czasu odkąd po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć o telewizji internetowej. Na początku były to pojedyncze platformy, które oferowały różnego rodzaju pakiety po dość zróżnicowanej, jednak zawsze stosunkowo wysokiej, cenie. Z czasem, telewizja internetowa stała się bardziej dostępna, a na rynku pojawiło się wiele firm, które zaczęły oferować podobne pakiety. Dzięki zwiększeniu konkurencji, produkt ten stał się dużo łatwiej dostępny, a co za tym idzie, ceny spadły i stały się przystępna praktycznie dla każdego. Czym w ogóle jest telewizja internetowa? Dlaczego cieszy się takim zainteresowaniem? Przyjrzyjmy się tym oraz innym kwestiom.

Telewizja internetowa – co to takiego?

Czym jest telewizja jako taka, nikomu raczej tłumaczyć nie trzeba. Pierwsze telewizory pojawiły się już kilka dekad temu, wzbudzając wtedy powszechne zainteresowanie, jednak do dzisiaj jest to produkt ogólnodostępny i nie wzbudza większego zainteresowania, czy zdziwienia. Nieco inaczej kwestia ta wygląda z telewizją internetową. Chociaż jest ona dostępna i powszechna już od przynajmniej kilku lat, to ciągle jeszcze pojawiają się pytanie na jej temat i nie każdy darzy ją zaufaniem. Czym więc jest internetowa tv? Ogólnie rzecz biorąc to ta sama telewizja i te same programy, które możemy obejrzeć na ekranie telewizora, jednak umieszczone w Internecie. W praktyce oznacza to, że nie potrzebujemy telewizora, żeby oglądać telewizję – możemy mieć ją na laptopie, czy tablecie. Rozwiązanie to ma sporo zalet.

telewizja internetowa

Zalety telewizji online

Jedną z największych korzyści wynikających z posiadania abonamentu na jednej z platform oferujących telewizję internetową jest fakt, że możemy ją oglądać gdziekolwiek jesteśmy. Niezależnie od tego, czy znajdujemy się akurat w domu, w samochodzie, pociągu, czy innym środku transportu mamy nieprzerwany dostęp do tv. Możemy się nim cieszyć również będąc na wakacjach , czy spędzając wieczór na tarasie, czy w innym miejscu poza domem. Poza tym, z telewizji online możemy korzystać również za granicą. W tym wypadku trzeba się jednak upewnić czy jej dostawca oferuje taką możliwość. Niektóre strony blokują możliwość korzystania z nich kiedy użytkownik znajduje się za granicą. W przypadku telewizji internetowej raczej nie ma to miejsca, jednak warto się upewnić, szczególnie jeżeli wyjeżdżamy poza granice Unii Europejskiej.

Pakiety tv internetowej

Jeżeli chcemy mieć stały dostęp do telewizji internetowej, warto zakupić odpowiedni pakiet. Dzięki niemu zyskamy dostęp do konkretnych kanałów. Ceny pakietów są bardzo przystępne i zaczynają się nawet od 10 złotych na miesiąc. Jest to z pewnością niższa cena niż ta, którą musielibyśmy zapłacić za abonament telewizyjny. Jeżeli chcemy natomiast mieć dostęp do większej ilości kanałów, będziemy musieli zapłacić więcej. Niektóre pakiety obejmują dostęp do podstawowych kanałów telewizyjnych, inne natomiast są rozszerzone o kanały sportowe, czy przyrodnicze oraz inne kanały tematyczne. Niektóre z nich oferują również dostęp do kanałów międzynarodowych. Możemy zdecydować się również na pakiet rodzinny, w którym znajdziemy także kanały przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Wybór odpowiedniego pakietu telewizji online będzie więc zależał od naszych upodobań oraz zainteresowań.

tv internetowa

Najlepsza telewizja internetowa za darmo

W obecnych czasach wiele osób stara się zaoszczędzić w różnych aspektach życia. Jednym z nich może być właśnie tv internetowa. Dlatego też nie dziwi fakt, że wiele osób szuka telewizji internetowej za darmo. Ogólnie rzecz biorąc, darmowa wersja telewizji online nie istnieje, jednak można wypróbować kilka sprawdzonych metod. Jedną z nich są pakiety oferowane na start. Niektórzy decydują się na skorzystanie z okresu próbnego, który wynosi w zależności od platformy kilka, kilkanaście dni, czy nawet miesiąc. Zazwyczaj możliwość ta jest dostępna za darmo lub za symboliczną złotówkę. Niezależnie od tego musimy zazwyczaj podać dane karty kredytowej, z której ściągana będzie opłata za następne miesiące. Jeżeli zapomnimy na czas zrezygnować z pakietu przedłuży się on automatycznie, obciążając naszą kartę określoną sumą. Poza tym, warto uważnie czytać warunki umowy, gdyż może się okazać, że zobowiązujemy się płacić abonament prze określony czas, na przykład przez rok, nie zdając sobie z tego sprawy.

Alternatywa dla tv internetowej

Dobrą i dość popularną alternatywą dla telewizji internetowej są platformy typu Netflix. Co prawda nie znajdziemy tam żadnych kanałów telewizyjnych, które moglibyśmy przeglądać, jednak zyskamy dostęp do naprawdę ogromnej ilości filmów z różnych gatunków. Chociaż Netflix jest najbardziej popularną platformą tego typu, to na rynku pojawia się wiele innych podobnych opcji, które na początek oferują nieco mniejszy wybór filmów, jednak również mniejszy abonament. Rozwiązanie takie będzie dobre dla osób, którym nie zależy na oglądaniu konkretnych programów nadawanych o konkretnej godzinie, ale raczej na swobodnym dostępie do zróżnicowanych filmów niezależnie od pory dnia czy nocy.