Internet światłowodowy nie ma sobie równych. Z jego zalet mogą korzystać nie tylko pasjonaci gier komputerowych czy informatycy, ale każdy, kto ceni sobie wygodę, stabilność połączenia i nieograniczoną moc możliwości. Niewielka wiązka redukuje straty połączenia, gwarantując jednocześnie odporność na wszelkiego rodzaju zakłócenia – zarówno te techniczne, jak i środowiskowe. Co jeszcze stanowi o przewadze Internetu światłowodowego w porównaniu do tradycyjnego okablowania? 

Stabilne połączenie bez względu na pogodę – niezawodność łącza światłowodowego 

Chyba każdy z nas doświadczył sytuacji, kiedy niesprzyjające warunki pogodowe zakłóciły odbieranie połączenia. Wybierając Internet światłowodowy, nie musisz się o to martwić. Ten rodzaj łącza jest niezwykle stabilny bez względu na pogodę. A dodatkowo gwarantuje on ciągłość łącza bez względu na występujące zakłócenia.  

Szybkość przesyłania danych 

Oferty operatorów są jednoznaczne – światłowód to technologia przyszłości gwarantująca najszybszą prędkość przesyłania danych. Jak to wygląda w liczbach? Internet światłowodowy możesz wybrać w opcji do nawet 900 Mbit/s bez limitu pobierania danych! Klasyczne okablowanie oferuje znacznie niższe prędkości, co przekłada się na szybkość pracy, a dokładniej tempo przesyłania i odbierania danych.  

Wyjątkowa technologia 

Technologia FTTH, z angielskiego Fiber To The Home (czyli światłowód do domu) opiera się na przesyłaniu danych za pomocą fali świetlnej z ogromną prędkością, bez żadnych zakłóceń. Postęp technologiczny sprawił również, że światłowód to niewielkich rozmiarów skrzyneczka, która jest niemal niezauważalna. Klasyczne okablowanie często wije się przez prawie cały pokój.  

Nieocenione bezpieczeństwo  

W porównaniu do konstrukcji innych rodzajów Internetu światłowód znów wiedzie prym – również w zakresie bezpieczeństwa. Standardowe okablowanie jest znacznie bardziej narażone na ryzyko cyber włamania. Z kolei konstrukcja światłowodu gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa przesyłanych i otrzymywanych danych. Dlatego jeżeli zależy Ci na tym, aby poufne dane zostały poufne – wybierz światłowód.  

Inwestycja na wiele lat 

Wybór Internetu światłowodowego w porównaniu do innych popularnych rodzajów Internetu jest bez wątpliwości usługą przyszłości. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że stopień zaawansowania technologii światłowodu pozwala zaspokoić oczekiwania współczesnych użytkowników, oferując im to, co najlepsze. Jeżeli szukasz szybkiego, pewnego i stabilnego połączenia – światłowód będzie najlepszym wyborem i posłuży Ci przez wiele lat. Światłowód to niezależność, którą możesz mieć na wyciągnięcie ręki, korzystając z oferty dostawcy Internetu na Śląsku – firmy Elsat. Sprawdź ofertę tego dostawcy i osiągnij prawdziwą niezależność. Znajdziesz tam kilka pakietów prędkości – 300 Mbit/s; 600 Mbit/s i 900 Mbit/s, dzięki czemu każdy użytkownik znajdzie ofertę dopasowaną do swoich potrzeb i oczekiwań finansowych.